Polewa czekoladowa – ze sklepu czy własnoręcznie przyrządzona?

Użycie polewy czekoladowej to jedna z najpopularniejszych form ozdabiania i wykańczania ciast. Polewa ładnie się prezentuje, dając ciastom idealnie gładką i lśniącą powierzchnię, w dodatku doskonale współgra z innymi dodatkami, jak orzechy czy migdały.

W dodatku pięknie pachnie i jest smaczna, a znaleźć ją można w wielu wariantach – zarówno jeśli chodzi o gotowe produkty dostępne w sklepach, jak i przepisy na polewę własnoręcznie przyrządzaną. Którą z tych opcji wybrać?

Zalety polewy ze sklepu

Najważniejsza to zdecydowanie łatwość użycia – wystarczy opakowanie na kilku minut zanurzyć w gorącej wodzie, a niektóre, nadające się do użytku w kuchence mikrofalowej, zapewniają jeszcze większą oszczędność czasu i wysiłku. W dodatku polewa czekoladowa gotowa występuje w wielu wariantach – o smaku czekolady deserowej, mlecznej, a nawet orzechowej, a także białej. Można więc dobrze dobrać wariant do swoich potrzeb oraz rodzaju ciasta.

Własnoręcznie przygotowana polewa

Pomysłów na nią może być wiele, można użyć różnych składników do jej przyrządzenia, przy czym czasem pojawiają się trudności z uzyskaniem odpowiednio gęstej konsystencji. To powoduje, że wiele osób stawia na produkty ze sklepu, jednak taka polewa jest dużo mniej naturalna, co też czuć jeśli chodzi o smak, a nawet zapach.

Gotowa polewa czekoladowa dostępna na https://sklep.polmarkus.com.pl/polewy-czekoladowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *